Ένα μεσημέρι του Ιουλίου μέλη της ομάδας μας κατευθύνθηκαν στο κεντρικό μας πάρκο με “άγριες διαθέσεις” . Με “όπλα” έναν κουβά με καθαριστικά, διαλυτικά, σφουγγάρια μα πάνω από όλα διάθεση και κέφι για... Read More
Κάναμε ένα μικρό ξεκίνημα, πλησιάζοντας τα σχολεία της Καρδίας. Η αρχή έγινε με το Δημοτικό Παιδικό Σταθμό. Θέλαμε να ομορφυνουμε την εξωτερική όψη του, βάζοντας στο παιχνίδι και τα παιδιά. Να το αγαπήσουν... Read More
Μετά την Χριστουγεννιάτικη δράση συλλογής δώρων για το Παιδικό Χωριό ΣΟΣ στο Πλαγιάρι, καταλάβαμε πως οι ανάγκες των παιδιών είναι καθημερινές. Έτσι πήραμε την πρωτοβουλια και σε συνεννόηση με υπευθύνους του χωριου, συγκεντρώσαμε... Read More
Ήρθε η ώρα για μία σούπερ δράση! Την Κυριακή 3/4 σας περιμένουμε όλους έστω και για μια καλημέρα την οδό Θεσσαλονίκης. Ένας από τους πιο πολυσύχναστους δρόμους της Καρδίας διαθέτει ένα παράπλευρο τμήμα... Read More
Οι μικρές δράσεις που διατηρούν όμορφο το χωριό μας συνεχίζονται καθημερινά. Την εβδομάδα που μας πέρασε μέλη των εθελοντών Καρδίας φρόντισαν για τον καθαρισμό του άλσους πάνω από το γήπεδο….Ενα μπραβο στα παιδια... Read More
Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Donec sed odio dui. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Aenean eu leo quam. Pellentesque ornare sem lacinia quam venenatis vestibulum.
Πρόσφατα σχόλια